Cava Anna de Codorníu Blanc de Blancs 0,375l 11,5%

Kód: 786
Neohodnoceno
439 Kč
Skladem (1 ks)

Moderní šumivé víno, brut, brilantní zlaté barvy se zelenými odlesky. Tato španělská Cava má díky 15 měsícům kvašení v lahvi krásně perzistentní perlení. Na nose vyniknou citrusy, tropické plody a briošky. V chuti je krásně svěží. Druhotné kvašení v lahvi trvá min. 15 měsíců, 11 g/l dozážního cukru. Zbytkový cukr 8 g/l. Doporučujeme.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Barva: bílé.
Složení: odrůdové víno révové.
Odrůda: Chardonnay 75% , Viura 15% , Parellada 15%.
Aroma: briošky, citrusy, grepy, mango, toasty.
Ideální teplota: 8 °C.
Doporučujeme: aperitiv, asijská kuchyně, ryby, sushi.
Alergeny: oxid siřičitý (SO2), siřičitany.
Alkohol: 11,5 %.
Codorníu bylo založeno: 1551. Sídlo: San Sadurní d´Anoja. Vinice: 2 700 ha. Produkce: 35.000.000 lahví.
Historicky slavné vinařství, kde jeden z majitelů Josep Raventós je považován i za prvního výrobce kvalitních šumivých španělských vín, 1872. Firma velmi investovala do výzkumu jak v oblasti vinohradnictví tak vinařství. Codorníu je také jedním z největších výrobců vín Cava jež se proslavil svou vysokou kvalitou a konsistencí napříč celým svým portfóliem.
Vína z oblasti Penedès. Nejznámější vinařská oblast v Katalánsku se nachází v blízkosti Barcelony mezi pohořím Sierra de Montserrat a Středozemním mořem. Má rozlohu 26 080 ha a převažují zde bílé odrůdy jako Macabeo, Xarello a Parellada. Z červených vín pak Garnacha, Merlot, Cariñena a Ull de Llebre (Tempranillo). Vyrábějí se tu všechny kategorie vín včetně šumivých. Pojem Cava je s touto oblastí úzce spjat, neboť právě v tomto regionu leží světoznámé vinařství Codorníu, jehož zakladatel je považován i za prvního výrobce těchto kvalitních španělských šumivých vín.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: