}}

Dubied - Žufánek 1798 - 2020 70%

Kód: 187
Neohodnoceno
Značka: Žufánek
4 995 Kč
Položka byla vyprodána…

Detailní informace

Detailní popis produktu

Původní Dubied 1798
V roce 1794 si Abram-Louis Perrenoud do svého lihovarnického deníčku poznamenal recept na Extrait d’Absinthe a začal vyrábět první absintový elixír. V té době se jednalo o lék v pravém slova smyslu. Šlo o tinkturu, která se přidávala do bílého vína a pila při žaludečních potížích. Popularita pelyňkového zázraku rostla, protože lidé ho rádi pili i když je nic nebolelo.
Obchodního potenciálu si všiml Daniel-Henri Dubied, obchodník s krajkami bez jakýchkoliv zkušeností s destilací. Koupil od Perrenouda recept a zaměstnal jeho syna Henriho-Louise, který od otce pochytil lihovarnické řemeslo. Dubied v roce 1798 společně se svými syny a Henri-Luisem Perrenoudem začal vyrábět absint pod názvem Dubied Père et Fils.
První komerčně vyráběný absint na světě.
Žufánek Dubied 1798-2020 70% 0,5l
Přesouváme se do března roku 2018, kdy absintovým světem zahýbala zpráva o nálezu první dochované láhve Dubied Père et Fils.
Pochází ze samotného úsvitu absintových dějin. Z doby, kdy svět dosud neobjevil Antarktidu, kdy španělé prodávali Floridu Spojeným státům, kdy ve Francii vládl král Karel X., v Českém království František I. a kdy zbývalo ještě přes 30 let do narození slavných chlastometrů Henri de Toulouse-Lautreca a nebo Vincenta van Gogha.
Láhev skončila v absintovém muzeu ve švýcarském Môtiers, kde se z ní stala absintová Mona Lisa.
Jenže ty láhve byly dvě…
Ta druhá byla otevřena a vzorky z ní byly nabídnuty nejvýznamnějším absintovým fanouškům. Chtěl tomu osud, aby přesně po 220 letech od první absintové láhve na světě ochutnal tuto legendární manu jeden (už ne nejmladší) progresivní palič z jihu Moravy.